Povodně na Uničovsku a Šternbersku 2020 - výzva k poskytnutí pomoci

Obec Zbečno se rozhodla podpořit veřejnou sbírku pro postižené povodněmi na Uničovsku a Šternbersku, která byla vypsána Arcidiecézní charitou Olomouc, jež v povodněmi postižené oblasti dlouhodobě pracuje. Děkujeme, pokud se také zapojíte.

Za účelem zajištění základních životních potřeb a řešení tíživé situace v důsledku aktuální živelné pohromy byla dnešním dnem vyhlášena Arcidiecézní charitou Olomouc veřejná sbírka. Je možno přispět jakoukoli částkou na účet č.: 115-1060670297/0100            VS 112

Všem dárcům předem děkujeme.

Pracovníci Charity Šternberk již během včerejší noci a rána monitorovali situaci na území postiženém lokálními povodňovými vlnami, které během předvčerejšího večera a noci postihly několik obcí v Olomouckém kraji, a to zejména na Uničovsku.

Charitní pracovnice, Marie Hýžová, ze zasažené obce Dlouhá Loučka hodinu po půlnoci z obavy z dalšího vývoje situace opustila svůj dům s rodinou. Přesto už ráno objela většinu postižených obcí a starostům nabídla pomoc Charity. „Největší šok to pro mě byl v obci Šumvald, která je z mého pohledu postižena nejvíce. Převrácená auta, vyvrácené stromy, nánosy bláta a zničené zahrady, to nepamatují ani starousedlíci“, popsala paní Marie dojmy z dnešního rána.

Charita již od dnešního dopoledne poskytuje pomoc jak materiální, tak nemateriální. Do charitního skladu v Uničově bylo převezeno 30 vysoušečů, zasaženým obcím jsme připraveni poskytnout dezinfekční a čistící prostředky a další materiál. Od dnešního rána budeme provádět sociální šetření přímo v postižených rodinách, kterým jsme připraveni nabídnout a poskytnout podporu a doprovázení v těžkých chvílích.

Jednotlivé regionální Charity jsou jednou z ostatních složek Integrovaného záchranného systému. Poskytujeme pomoc jak materiální, tak psychosociální a také působíme jako partnerská organizace pro zasahující složky záchranného systému. V rámci řešení následků přírodních katastrof zúročujeme zkušenosti z ničivých povodní z minulých let.

Datum vložení: 9. 6. 2020 13:11
Datum poslední aktualizace: 9. 6. 2020 13:23