rozšířené vyhledávání
cz

Univerzální překladač

Překlad (translations)

...
Zbečno

Návštěva premiéra a ministra životního prostředí 2.7.2020 ve Zbečně

Naši obec navštívil pan premiér ČR Ing. Andrej Babiš a pan ministr životního prostředí Mgr. Richard Brabec, který přivezl rozhodnutí o poskytnutí dotace ve výši 3 mil. Kč na přivaděč vodovodu na Újezd. Na programu byla dvacetiminutová debata o problematice naší obce, spočívající zejména v nedostatku volných financí na dostavbu vodovodu na Újezdě, dále byla řešena problematika úhrady odpadů a úhrada archeologického průzkumu. Oba vládní činitelé slíbili, že připomínky starosty nezapadnou a pomohou obci s dofinancováním vodovodu. Více níže.

Rakovnicko je vedle jižní Moravy nejzasaženější lokalitou České republiky suchem a to nejen povrchovým, ale dlouhodobě i výrazným snížením hladiny podzemních vod. To se výrazně projevuje v části obce Újezd nad Zbečnem. Vysychají zde kopané studny, pokles hladiny o metr až metr a půl je zaznamenán i u obecních studní, vysychá nádrž i rybník. Občané této oblasti začali řešit situaci vrty a pro některé to byly "vyhozené" peníze, protože voda z vrtů mnohdy nedosahuje potřebného množství i kvality vody.
Skutečnou úlevu pro všechny může být přivedení vody vodovodním řádem. Zastupitelé obce, vědomi si této nelehké situace, iniciovali při jednání s VKM výstavbu vodovodu. I přes sliby k řešení nedošlo, a tak obec vzala situaci do vlastních rukou. Přes velkou finanční zátěž způsobenou výstavbou kanalizace, rozhodlo zastupitelstvo i o přípravách stavby vodovodu. Tato příprava je rozdělena na dvě etapy, a to na přivaděč (napojení z vodovodního řádu Zbečno až do ATS stanice v Újezdě) a vlastní zasíťování Újezda n/Z.
První část je připravena ke spuštění. Včera přivezl rozhodnutí o poskytnutí dotace ve výši 3 mil. Kč na přivaděč pan ministr životního prostředí Mgr. Richard Brabec. Navštívil naši obec ve společnosti pana premiéra Ing. Andreje Babiše. Při skoro dvacetiminutové debatě o problematice naší obce, spočívající v tuto chvíli zejména v nedostatku volných financí na dostavbu vodovodu na Újezdě, byla otevřena i další témata. Byla řešena problematika úhrady odpadů a úhrada archeologického průzkumu. Oba vládní činitelé slíbili, že připomínky starosty nezapadnou a pomohou obci s dofinancováním vodovodu. Poté se oba vládní činitelé zapsali do kroniky obce a šli si prohlédnout Hamouzův statek. Poté za přítomnosti starosty proběhla před obecním úřadem tisková konference. Po zhruba hodině byla návštěva obce ukončena.

návštěva premiéra

zápis do kroniky

https://www.vlada.cz/cz/media-centrum/aktualne/premier-na-krivoklatsku-vypustil-do-prirody-chranene-raky-a-navstivil-obce-postizene-nedostatkem-vody-182447/tmplid-47/

Přílohy

návštěva premiéra.jpg

návštěva premiéra.jpg
Typ souboru: JPG obrázek, Velikost: 355,94 kB

zápis do kroniky.jpg

zápis do kroniky.jpg
Typ souboru: JPG obrázek, Velikost: 193,02 kB
Datum vložení: 3. 7. 2020 9:49
Datum poslední aktualizace: 3. 7. 2020 14:41
Autor: Ing. Jiří Těhan MBA

Mobilní aplikace

V Obraze
GooglePlay
AppStore

Kalendář

Po Út St Čt So Ne
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Obec Zbečno

Zbečno 7

270 24 Zbečno

+420 313 554 869

urad@obeczbecno.cz

 

Úřední hodiny:

Po: 8:00 - 17:00

St: 8:00 - 17:00

Vyhledávání

rozšířené vyhledávání

Informace e-mailem

Novinky e-mailem
Hamouzův statek ve Zbečně
Rakovnicko.info - Turistický průvodce Rakovnickem