Integrace Rakovnicka pod PID a změny v jízdních řádech od 15.12.

Od 15. 12. 2019 dojde ke změně jízdních řádů. Autobusová linka na Kladno A35 bude nahrazena linkou 555, která bude prodloužena až do Roztok u Křivoklátu.

Od neděle 15. prosince 2019 bude spuštěna integrace I. etapy oblasti Rakovnicka, která zahrnuje autobusové linky na trase Praha – Stochov – Nové Strašecí – Rakovník, a také regionální linky v oblasti přibližně mezi městy KladnoBeroun a Rakovník. Na nových linkách bude platit pásmový a časový tarif PID s možností využití přestupních jízdenek, časových kuponů, a to jak v papírové tak i elektronické podobě, včetně možností nákupu jednorázového jízdného platební kartou u řidiče nebo pomocí mobilní aplikace PID Lítačka. Vedení linek se stane jednodušší, přehlednější a provoz bude hlídán koordinačním dispečinkem.

V trase Kladno – Kamenné Žehrovice – Žilina – Lhota – Bratronice – Běleč – Zbečno pojede linka 555, vybrané spoje budou pokračovat do obce Újezd nad Zbečnem. Školní spoje v pracovní dny a dva páry spojů o víkendu budou pokračovat ze zastávky Zbečno, Žel. St. dále na Křivoklát. Dojde také k lepší obsluze školy Písky, vybrané spoje pojedou zároveň k základní škole Křivoklát. Ve Zbečně dojde k dlouho požadovanému zlepšení návazností na vlaky linky S75, a to jak ve směru Rakovník, tak ve směru Beroun.

Veškeré další informace týkající se integrace dopravy a zbylé jízdní řády najdete na tomto odkazu: https://pid.cz/integrace-rakovnicko-2019/

Jízdní řád linky 555

Prodej jízdenek PID v pokladnách ČD